شرایط تحصیل رشته گرافیک در کانادا در سال 2020

طراحی گرافیک به مدد دنیای دیجیتال، عصر جدیدی از زیبایی و خلاقیت را برای دوستداران هنر و افراد خلاق عاشق رنگ و تصویر خلق کرده است و این مقاله، به دنبال بررسی شرایط تحصیلی این رشته تاثیرگذار در کانادا است.

معرفی رشته تحصیلی طراحی گرافیک در کانادا

تحصیل در رشته طراحی گرافیک کانادا (Graphic Design)، انتخابی عالی برای افراد خلاق است که مایل اند با رنگ‌ها، اشکال و تصاویر بازی کنند تا مفاهیم بصری نوآورانه‌ای را ایجاد کنند که پیام‌های مورد نظر را به مخاطب برساند. کارشناسی و یا کارشناسی ارشد طراحی گرافیک، مفاهیمی مانند تیپ‌شناسی، تکنیک‌های طرح‌بندی صفحه، رابط کاربری (User Interface)، تجربه کاربری (User Experience) و نرم‌افزارهای ویژه را آموزش می‌دهد. 

همچنین زیرشاخه‌های فراوانی مربوط به رشته گرافیک وجود دارد: توسعه خلاقانه اپلیکیشن، تصویرسازی، انیمیشن، ارتباطات بصری، طراحی گیم و ... ؛ در حالی که در طول تحصیل در طراحی گرافیک، مهارت‌های تخصصی خود را بهبود می‌دهید، استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی را نیز می‌آموزید. همچنین در طول دوره آموزشی، اصول کلیدی طراحی (مربوط به رنگ، شکل، فضا و ...) را کشف می‌کنید و همه این مفاهیم به شما در خلق مفاهیم جذاب و جالب کمک خواهد کرد. 

برخی از دانشگاه‌هایی که در کانادا، رشته گرافیک را ارائه می‌دهند:

 

 

برخی از دروسی که در دوره کارشناسی گرافیک ارائه می‌شود، به ترتیب زیر است: 

 • طراحی
 • طراحی موشن (Motion Design)
 • فناوری وب
 • طراحی تصاویر
 • تاریخچه هنر
 • اصول تجربه کاربری در طراحی
 • مقدمه‌ای بر انیمیشن
 • تاریخ و نظریه فرهنگ بصری
 • فناوری دیجیتال
 • تفکر خلاقانه
 • تصویربرداری دیجیتال
 • تاریخچه طراحی
 • تایپوگرافی
 • آناتومی طراحی
 • ویرایش تصویربرداری دیجیتال برای انیمیشن
 • عکاسی

دوره دیپلم کالج طراحی گرافیک بین 1 تا 2 سال، دوره کارشناسی بین 3 تا 4 سال و دوره کارشناسی ارشد طراحی گرافیک بین 1 تا 2 سال در کانادا طول می‌کشد. 

 

شرایط تحصیل در رشته طراحی گرافیک در کانادا

شرایط کلی پذیرش تحصیلی رشته گرافیک در کالج‌ها و دانشگاه‌های مختلف کانادا و با توجه به شرایط افراد تا حدی متفاوت است، اما در ادامه شرایط کلی ارائه شده است:

 

شرایط پذیرش رشته گرافیک در دوره دیپلم و کارشناسی در کانادا:

 • مدرک زبان با نمره حداقل تافل IBT: 80 و نمره حداقل آیلتس 6 (البته برخی از کالج‌ها، به نمرات کمتری مانند 5.5 در آیلتس و 70 در تافل نیاز دارند)
 • انگیزه نامه‌ای که دلایل علاقمندی شما را به خوبی مشخص کند.
 • رزومه و مدارک تحصیلی 
 • ارائه نمونه کار
 • برخی دانشگاه‌ها، مصاحبه را نیز در شرایط پذیرش تحصیلی خود دارند.
 • اپلیکیشن فی
 • معدل شما نباید کمتر از C باشد. برخی دانشگاه‌ها به ویژه برای دوره کارشناسی ارشد، معدل حداقل B+ را قبول دارند. 

 

هزینه و شهریه تحصیل در رشته طراحی گرافیک در کانادا

جدول زیر برآوردی از هزینه‌ها و شهریه‌های تحصیلی رشته گرافیک مقاطع مختلف تحصیلی را در کانادا نشان می‌دهد: 

 

رشته تحصیلی دانشگاه و یا کالج تعداد سال های تحصیل

هزینه سالانه دوره

بر حسب دلار

هزینه زندگی در یک ماه

  بر حسب دلار

کارشناسی گرافیک دانشگاه OCAD 4 3,349.40 در هر قسط 1,082.75- 1,852.01
دیپلم پیشرفته کالج، انیمیشن و ساخت دیجیتال کالج دورهام 3 9,584.64 791.321- 1,223.05
کارشناسی طراحی گرافیک دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن 4 473.905 در هر قسط شامل 120 قسط / 831.275- 1,367.33

کارشناسی ارشد طراحی گرافیک

(Inclusive design)

دانشگاه OCAD 2 5,376.88 1,082.75- 1,852.01

 

هزینه زندگی نیز شامل اجاره ماهانه خوابگاه و یا اقامتگاه، حمل و نقل عمومی، تسهیلاتی مانند هزینه برق و اینترنت و خرید کتاب و لوازم‌التحریر می‌شود. 

 

اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره هزینه‌های  زندگی  و  تحصیلی  درباره  دانشگاه کانادایی  مورد نظر  خود بدانید، می‌توانید از مشاوران کانادا اپلای راهنمایی بخواهید. 

 

 

زمان ثبت نام برای رشته طراحی گرافیک در کانادا

با توجه به دانشگاه و یا کالجی که برای ادامه تحصیل در رشته طراحی گرافیک در کانادا انتخاب می‌کنید، می‌توانید در ماه سپتامبر (ترم پاییز) دانشگاه ثبت نام کنید. البته برای ثبت نام در برخی از دانشگاه‌ها، امکان ارسال درخواست  دوره پاییز 2020 بسته شده، مگر آنکه بخواهید برای زمستان 2021 (ژانویه) اقدام کنید. 

در هر حالت، به خاطر داشته باشید که حداقل 6 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی باید کارهای ارسال درخواست و دریافت پذیرش تحصیلی خود را به پایان برده باشید. 

 

شرایط بورسیه رشته طراحی گرافیک در کانادا

برخی از بورسیه‌های تحصیلی رشته طراحی گرافیک که توسط دانشگاه‌های مختلف کانادا ارائه می‌شود، در ادامه لیست شده است:

1. Acuity Eco-Sustainable Solutions Award: این بورسیه به مبلغ 5000 دلار و فقط یکبار به دانشجویان در حال تحصیل رشته طراحی گرافیک دانشگاه رایرسون که در حال تحصیل در سال سوم و یا چهارم کارشناسی هستند، تعلق می‌گیرد. 

2. Atkins Award in Graphic Design for Marketing: این جایزه از سوی دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن، به دانشجویان سال چهارم کارشناسی که نمرات عالی داشته‌اند و در رشته طراحی گرافیک تحصیل می‌کنند، ارائه می‌شود. 

3. Frank McPherson “spirit of Youth Award”: این جایزه از سوی دانشگاه رایرسون به مبلغ 1000 دلار برای دو بار به دانشجویان کارشناسی طراحی گرافیک اعطا می‌شود. 

پیدا کردن بورسیه‌های تحصیلی برای رشته مورد نظر و بر حسب شرایطی که هر فرد دارد، می‌تواند تا حدی دشوار باشد. از همین‌رو، ما در کانادا اپلای توصیه می‌کنیم، پیش از اقدام در جهت دریافت فاند و اسکولارشیپ، در این زمینه با متخصصین کانادا اپلای مشورت کنید. 

 

بهترین دانشگاه های طراحی گرافیک در کانادا

در ادامه لیستی از مدارس و کالج‌های برتر استان بریتیش کلمبیا کانادا که رشته طراحی گرافیک را در زیرشاخه‌های مختلف ارائه می‌دهند، آورده شده است:

1. کالج هنرهای دیجیتال CG Spectrum

2. کالج طراحی و هنرهای بصری ونکوور (Visual College of Art and Design of Vancouver)

3. موسسه تکنولوژی بریتیش کلمبیا

4. دانشگاه Full Sail

5. دانشگاه Emily Carr

6. موسسه هنرهای رسانه ونکوور

7. مدرسه طراحی  IDEA دانشگاه Capilano

8. لانگارا، کالج آموزش‌های عالی

9. موسسه هنر ونکوور

 

بازار کار و درآمد رشته طراحی گرافیک در کانادا

فارغ التحصیلان گرافیک می‌توانند در حوزه‌های  متنوعی مشاغل مربوط به طراحی گرافیک مانند مدیریت هنری تبلیغات، انیماتوری، طراحی گرافیک، تصویرسازی، چاپگری و ... مشغول به کار شوند. 

 

متوسط درآمد رشته گرافیک در کانادا نیز، 51.675 دلار در سال است که می‌تواند بین 31.200 دلار در سال برای افراد تازه کار تا 79.950 دلار برای افراد باسابقه تغییر کند. 

جدول زیر، متوسط درامد طراحی گرافیک را در شهرهای مختلف کانادا نشان می‌دهد:

شهرهای کانادا حقوق طراح گرافیک / سالانه و بر حسب دلار
اٌنتاریو 55.667
آلبرتا 51.558
بریتیش کلمبیا 50.700
کبک 44.361

 

امیدواریم این مقاله، اطلاعات مفیدی را در زمینه رشته گرافیک در کانادا و شرایط تحصیلی و شغلی آن در اختیار شما قرار داده باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط تحصیلی و کاری این رشته، همچنان می‌توانید با مشاورین کانادا اپلای در تماس باشید و یا سوالات خود را در بخش نظرات، وارد کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود. 

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

واتساپ